.

.

Σπόροι Μήλο Καβούρι Sargent, η Malus sargentii 1.95 - 1

Σπόροι Μήλο Καβούρι Sargent, η Malus sargentii

Σπόροι Μήλο Καβούρι Sargent, η Malus sargentii

Τιμή για το πακέτο των 5 σπόροι.

Βαρύ, προσαρμόσιμο, εύκολο να αναπτυχθεί, γρήγορη ανάπτυξη, μπονσάι, Espalier, Showy αρωματικά λουλούδια, βρώσιμα φρούτα, χρώματα πτώσης, το χειμερινό ενδιαφέρον, προσελκύει πτηνά,

1,95 €
Σπόροι σε πακέτο :
  • 5
Ποσότητα

Τελευταία φορά που αυτό το προϊόν αγοράστηκε: 2020-12-03

Συνολική βαθμολογία Συνολική βαθμολογία:

0 1 2 3 4
0/5 - 0 Σχόλια

Προβολή αξιολογήσεων
0 1 2 3 4 0
0 1 2 3 0 0
0 1 2 0 1 0
0 1 0 1 2 0
0 0 1 2 3 0

  Πρόσθεσε σχόλιο Δείτε όλα τα σχόλια Δείτε όλα τα σχόλια

Αυτό το προϊόν έχει πωληθεί

44
φορές

Σπόροι Μήλο Καβούρι Sargent, η Malus sargentii

Τιμή για το πακέτο των 5 σπόροι.

Βαρύ, προσαρμόσιμο, εύκολο να αναπτυχθεί, γρήγορη ανάπτυξη, μπονσάι, Espalier, Showy αρωματικά λουλούδια, βρώσιμα φρούτα, χρώματα πτώσης, το χειμερινό ενδιαφέρον, προσελκύει πτηνά, πεταλούδες και κολίβρια, τρόφιμα / καταφύγιο άγριας πανίδας,

Το Crabapple του Sargent είναι ένας νάνος, ένα φυλλοβόλο δέντρο που αναπτύσσεται 6 έως 8 πόδια ύψος πλάτους 8 έως 10 πόδια. Ροζ μπουμπούκια ανοίγουν σε μια άφθονη, ανοιξιάτικη άνθηση αρωματικών, 1-ιντσών αφρώδη λευκά λουλούδια. Η άφθονη άνθηση συχνά συμβαίνει μόνο σε εναλλακτικά έτη. Τα λουλούδια ακολουθούνται από μικρά, 1/4 ίντσας, λαμπερά κόκκινα crabapples, τα οποία ωριμάζουν το φθινόπωρο. Τα φρούτα μεγέθους μπιζελιού είναι γλυκά αρωματισμένα όπως τα τριαντάφυλλα, αλλά δεν χρησιμοποιούνται συνήθως στο μαγείρεμα. Τα φρούτα είναι μακράς διαρκείας που παρέχουν το χειμερινό ενδιαφέρον και είναι ελκυστικά για τα πουλιά και άλλα άγρια ​​ζώα. Τα ωοειδή, λοβωμένα, σκούρα πράσινα φύλλα γίνονται κίτρινα το φθινόπωρο. Το κίτρινο χρώμα πτώσης έρχεται σε αντίθεση με τα κόκκινα φρούτα. Το μικρότερο από τα ανθοφόρα crabapple είδη, αυτό το μοναδικό πολύ μικρό δέντρο παρουσιάζει μια πολύ πυκνή, ευρέως διαδεδομένη, στρογγυλή συνήθεια. Μπορεί επίσης να καλλιεργηθεί ως ένας πυκνός θάμνος πολλαπλών στελεχών για χρήση στα σύνορα ή ως οθόνη ή φράκτη.

Τα μήλα αρχίζουν να φρούτα το 3ο έτος και να μπαίνουν στην πλήρη παραγωγή από το 11ο έως το 20ό έτος. Μπορούν να συνεχίσουν να φρούτα για περίπου 100 χρόνια, αν και τα φρούτα μπορεί να καταστούν εμπορικά ασύμφορη. Απαιτούν περίοδο χειμερινής νάρκης, γενικά 900-1000 ώρες ή περισσότερο σε λιγότερο από 45 ° F. Παρέχουν τις καλύτερες επιδόσεις σε περιοχές με μέτρια ή χαμηλή υγρασία, με μεγάλες ώρες φωτός, υψηλή ένταση φωτός και σχετικά ζεστές μέρες και δροσερές νύχτες.

Other Names: Sargent's Crab apple, Sargent Crab apple, Sargent's Crabapple, Sargent Crabapple

Zone: 4 to 7

Growth Rate: Fast

Plant Type: Small deciduous fruiting tree

Family: Rosaceae

Native Range: Japan

Height: 6 to 8 feet

Spread: 8 to 10 feet

Shape: Rounded small tree with a dense crown.

Bloom Time: April-May

Bloom Color: Pink buds opening toWhite

Flower/Fruit: White fragrant flowers followed by shiny red 1/4 inch fruit.

Sun: Full Sun

Fall Color: Yellow

Drought Tolerance: Moderate

Water: Medium

Maintenance: Low

Site Requirements/ Soil Tolerances: Best grown in loamy, medium moisture, well-drained, acidic soil in full sun. Adapts to a wide range of soils.

Culture: Prune May to early June (after flowering but before flower buds form for the following year). Responds well to pruning and may be used as a hedge plant.

Uses: Bonsai, espalier, screen, specimen, street tree. A dwarf species which is effective when planted as a small specimen or in groups, near fences, in borders or as a screen or hedge.

Sowing Instructions

Propagation:

Seeds

Pretreat:

soak in water for 24  hours

Stratification:

2-3 months in moist sowing mix at 2-5 ° C refrigerator

Sowing Time:

all year round

Sowing Depth:

1 cm

Sowing Mix:

Coir or sowing mix + sand or perlite

Germination temperature:

min. 20 ° C

Location:

bright + keep constantly moist not wet

Germination Time:

until it germinates 

Watering:

Water regularly during the growing season

 


Copyright © 2012 Seeds Gallery - Saatgut Galerie - Galerija semena. All Rights Reserved.

V 65
76 αντικείμενα

Χαρακτηριστικά

Επίλεκτος σπόρους?
Χειροποίητοι σπόροι
Βιολογικό Σπόροι ?
Βιολογικοί σπόροι
Εδώδιμος?
Βρώσιμα
Προεπεξεργασία της σποράς?
Χρειάζεται διαστρωμάτωση: Ναι
Προεπεξεργασία της σποράς?
Βάλτε στο νερό πριν από τη σπορά 12-24 h
Βάθος σποράς ?
Βάθος σποράς 1 cm
Αιωνόβιος ?
Πολυετής: Ναι
Κατάλληλο για το Γλάστρα?
Κατάλληλο για το Γλάστρα: Ναι
Ύψος φυτού ?
Ύψος εργοστασίου 2.5 m
Φαρμακευτικών φυτών?
Φαρμακευτικό φυτό: Ναι

Συγκεκριμένοι κωδικοί

USDA Hardiness zone

Specials products

related Products

Σχόλια Σχόλια (0)

Based on 0 Σχόλια - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)